Kinstone 11 inch Tablet PC 8000mAh,1200*2000 FHD In-cell, 128GBLPDDR4x @1866MHz ( or 256GB),
| MOQ: | Contact for details |
Android 13 Tablet
Experience the latest in tablet technology with our Android 13 Tablet. Powered by a cutting-edge processor and featuring a vibrant FHD In-cell display, this tablet is designed for performance and immersive visuals. Enjoy long-lasting battery life, dual cameras, and ample storage for all your needs.
- Latest Android 13: Experience the newest features and security updates.
- Long-lasting Battery: 8000mAh battery for extended use.
- Dual Cameras: Capture memories with front and rear cameras.
- FHD In-cell Display: Enjoy crisp and clear visuals.
- Powerful Processor: MTK8781 for smooth performance.
Target Industries and Applications: Education, Entertainment, Productivity, Healthcare, Retail.
Product Attributes
Technical Specifications
| Tech Specs | Description |
|---|---|
| OS version | Android 13 |
| Processor | MTK8781 |
| LCD Display | 1200*2000 FHD In-cell |
| ROM | DDR 2GB/3GB/4GB/6GB/8GB |
| Rom(storage) | 16GB/32GB/64GB/128GB/256GB Optional |
| Camera | 5.0 MP /13.0 MP AF |
| Wi-Fi | AC WIFI 802.11 b/g/n/ac 2.4GHz + 5GHz |
| Power | 5.0V/2.5A |
| USB Port | TYPE-C |
| Battery | 3.8V/7600-8000MAH |
| Color | Grey |
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()