Products
Contact Us
Contact Now
Kinstone KS-UMD 27-inch Interactive Touch Screen Display with 10-Point Capacitive Touch and 360° Rotation Adjustment
| MOQ: | Unknown |
Detail Information
Brand Name:
KINSTONE
Model Number:
KS270YD01_M1
Tech Specs:
Stand
Description:
Movable Base, 360°rotation Adjustment
Highlight:
27-inch Interactive Touch Screen Display
,10-point capacitive touch AIO Smart Mobile Display
,360° rotation adjustment in-Touch Screen
Product Description
Kinstone KS-UMD 27 Interactive Touch Screen Display
Experience seamless interaction and stunning visuals with the Kinstone in-Touch screen. The 27-inch display delivers a high-quality picture experience with a focus on minimalist style and user-friendly features for a more natural viewing experience.
Key Features & Benefits
- Minimalist Design: Visually aesthetic design that complements any environment
- Smooth Operation: Complex technology simplified for ease of use
- Flexible Positioning: Large screen with free adjustment and optimal viewing options
- Wireless Connectivity: Seamless interconnection for enhanced collaboration
- Movable Base: 360° rotation adjustment for versatile placement
Target Applications
Education
Healthcare
Corporate
Retail
Presentations
Interactive Displays
Digital Signage
Collaboration
Technical Specifications
| Specification | Details |
|---|---|
| Operating System | Android 10 |
| Processor | QCMQCM686 |
| Display | 27-inch IPS, 1080x1920 resolution |
| Memory & Storage | 8GB RAM / 128GB Storage |
| Touch Technology | 10-point capacitive touch screen |
| Gravity Sensor | Supports 90° rotation |
| Connectivity | Wi-Fi Support |
| Power Supply | 12V/4A |
| USB Port | TYPE-C |
| Battery | 12V/10000MAH |
| Stand | Movable base with 360° rotation adjustment |
Available Sizes: 21.5-inch, 23.8-inch, 27-inch, and 32-inch models available to suit various application requirements.