Products
Contact Us
Contact Now
Kinstone 32-inch 4K Resolution Smart Display with 10-point Capacitive Touch and 4G LTE Connectivity
| MOQ: | Contact for details |
Detail Information
Brand Name:
KINSTONE
Model Number:
KS-320MDD
Tech Specs:
4G Lte
Description:
Support 4G Lte/ Wifi Only (Optional)
Highlight:
32-inch 4K Resolution Smart Display
,10-point Capacitive Touch Interactive Display
,4G LTE Connectivity AIO Smart Mobile Display
Product Description
Kinstone 32 inch Smart Display
Redefining Office & Interaction Scenarios with advanced interactive technology
Kinstone MS-320MDD Interactive Display
Experience unparalleled visual clarity and interactivity with the Kinstone MS-320MDD. Featuring a vibrant 32-inch in-Touch screen and powered by the MT8788 Octa-Core processor, this display delivers a seamless and engaging user experience with stunning 4K resolution, flexible adjustability, and wireless connectivity.
Key Features
- Immersive 32" 4K Display with 1920x1080 resolution
- Powerful MT8788 Octa-Core Processor for smooth performance
- Flexible Adjustment Options including rotation, tilt, and height adjustment
- Seamless Wireless Interconnection capabilities
- Portable Design with movable base for easy relocation
Target Industries & Applications
Product Specifications
FOB Unit: piece
Product MOQ: Contact for details
FOB Price: Contact for pricing
Packaging & Delivery: Contact for details
Technical Specifications
| Specification | Details |
|---|---|
| CPU | MT8788 |
| GPU | ARM Cortex-A53 |
| Display Screen | 32" 1920*1080 IPS |
| RAM/Hard Disk | 8GB+128GB |
| Point of Touch | 10-point Capacitive COB G+G touch screen |
| Stand Type | Rotation: clockwise 90°, tilt: up 30°/down 18°, Height adjust: 180mm |
| Wi-Fi | Support |
| Power Type | 14.8V 114Wh 7800mAh |
| USB Port | TYPE-C, HDMI IN, USB, Support OTG |
| Camera | Auto focus, 13MP (Optional) |
| 4G LTE | Support 4G LTE/ WiFi only (Optional) |