75-inch 4K 20-point touch interactive whiteboard with Android & Win dual OS, equipped with 128G SSD, ideal for online meetings and campus teaching.
| MOQ: | Unknown |
75-inch All-in-One Display for Education & Conference
KINSTONE— Innovation at Your Fingertips! Equipped with modern production facilities, we meticulously manufacture a full range of premium products including smart interactive panels, portable touch screens, industrial all-in-one PCs, touch kiosks and interactive whiteboards. All our products comply with global export certification standards. Featuring smooth and stable interactive performance as well as robust durability, they are widely applicable across all industries.
Key Benefits:
- Wireless & Cellular Connectivity: Equipped with WiFi 802.11b/g/n/ac and LTE module, delivering stable and reliable network connection for catering scenarios.
- OS Version: Android 11/13.0/ Win7.
- High-performance Processor: Powered by Quad-coreA55,up to 1.9GHz / Intel Core i5-/4.
- 75-inch Large Screen: 4K ULTRA HD SCREEN,Select the premium original screenTruly restore every detail, the screen hardness is scratch-resistant.
A Variety of Application SoftwareCan Be Installed: A variety of application software can be installed to provide a moreconvenient and stunning experience for efficient meetings.
Product Attributes
Technical Specifications
| Tech Specs | Description |
|---|---|
| Main Screen | 75 inch ( 32/ 43/ 49/ 55/ 65/ 85 Optional ). |
| Screen Resolution | 3840x2160 (UHD) |
| Brightness | >350 cd/m2 |
| CPU | Quad-coreA55, up to 1.9GHz /Intel Core i5-/4 |
| OS Version | Android 11/13.0/ Win 7 |
| Memory | DDR 4GB4G/8G/16G |
| Storage | 32GB 128G/256G/512G |
| WIFI | 802.11a/b/g/n AC 2.4Ghz |
| Bluetooth | BT 5.0 |
| I/O Port | USB / Touch out / HDMI IN / MIC / Type-C / RJ45 |
| Power | AC90~264~ (50/60Hz) 95W |