21.5" +18.5" Dual-screen Desktop Medical Smart Self-service Kiosk
This new-generation smart self-service kiosk helps businesses boost operational efficiency. Engineered for smooth human-machine interaction and efficient operation, it supports self-service ordering and payment via QR code, equipped with a 21.5-inch+18.5-inch Full HD display that delivers crisp and vivid visuals. Boasting a sleek design and comprehensive functions, it fits a wide range of industries, improving customer experience and greatly simplifying transaction processes.
Key Benefits:
- Enhanced Customer Experience
- Streamlined Transactions with Self-Scanning
- High-Resolution 21.5"+18.5" Dual-screen FHD Display
- Versatile Applications Across Industries
- Reliable Performance with Multiple CPU Options
Target Industries:
Retail, Hospitality, Healthcare, Transportation, and more.
Applications:
Self-Checkout, Information Kiosk, Ticketing, Wayfinding.
Product Attributes
Technical Specifications
| Tech Specs | Description |
|---|---|
| External | MSR/NFC Code scanner/ Thermal printer |
| CPU | RK3566, quad-core, up to 1.8GHz |
| Operating System | Android 11 |
| Memory | 2GB/4GB/6GB/8GB |
| Hard Disk | 16GB/32GB/64GB/128GB |
| LCD | 18.5"+21.5"Capacitive touch screen 1920*1080 ≥250cd/m2 |
| Base | Metal |
| Interace |
USB Type/ Cash box interface RJ1/ HDMI/Audio Jack/ Serial port DB9/DC IN/ LTP port RJ45/ USB2.0*2 |
| Optional | Wi-Fi, Bluetooth |