102TD-L Kinstone Android 12 Tablet, 4GB RAM 64GB ROM Tablet, 4G LTE Unlocked, Octa-Core, 8+13MP Camera, 1920*1200, BT 5.0, 2.4+5G WiFi, GPS
| MOQ: | unknown |
Kinstone Tablet
Experience the latest in tablet technology with the Kinstone Tablet. Powered by Android 12, this tablet offers a seamless and responsive user experience. Enjoy long-lasting battery life, a vibrant display, and powerful performance for all your needs.
- Latest Android 12 OS: Enjoy the newest features and updates.
- 5000mAh Long-lasting Battery: Stay powered throughout the day.
- Powerful 8-Core Processor: Experience smooth gaming and multitasking.
- Dual Camera System: Capture memories with front and rear cameras.
- 10.1" FHD Display: Immerse yourself in stunning visuals.
- 4G LTE Connectivity: Stay connected on the go.
Target Industries: Education, Healthcare, Retail, Enterprise
Applications: E-learning, Telemedicine, Point of Sale, Mobile Workforce
Product Attributes
Technical Specifications
| Tech Specs | Description |
|---|---|
| OS version | Android 12.0 |
| Processor | MT8788 Octa Core CPU ARM-A73 2.0GHz |
| LCD Display | 10.1"/800*1280/1920*1200 IPS |
| RAM | 2GB/3GB/4GB DDR4 |
| Rom(storage) | 16GB/32GB/64GB |
| Camera | 5.0MP+8.0MP/13.0MP |
| Wi-Fi | WIFI 802.11b/g/n/AC. 2.4Ghz+5.0Ghz |
| Power | 5.0V/2.0A |
| USB Port | Type C |
| Battery | 3.7V/5000mAh |
| BT version | 5.0 |
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()