102TC-L Kinstone 10.1 inch Android 12 Tatble PC 7000mAh Docking Keyboard Octa-core Incell FHD LCD 2GB/3GB/4GB/6GB+16GB/32GB/64GB
10.1" Android 12 Tablet
Experience the latest in tablet technology with our 10.1" Android 12 Tablet. Designed for business, learning, and entertainment, this tablet offers a seamless user experience with its powerful performance and long-lasting battery.
Key Benefits:
- Latest Android 12 OS: Enjoy the newest features and security updates.
- 7000mAh Long-lasting Battery: Power through your day without worrying about frequent charging.
- Powerful Chip: Experience high performance for all your tasks.
- FHD Display: Immerse yourself in vivid visuals with the 1920*1200 resolution.
Target Industries & Applications: Education, Business, Entertainment, Field Work, Retail.
Product Attributes
Technical Specifications
| Tech Specs | Description |
|---|---|
| OS version | Android 12.0 |
| Processor | MT6763 Octa Core CPU ARM-A53 2.3GHz |
| LCD Display | 10.1"/1920*1200/800*1280 IPS FHD |
| RAM | 2G/3G/4G/6G DDR3 |
| Rom(storage) | 16GB/32GB/64GB |
| Camera | 5MP+8MP/ 13MP |
| Wi-Fi | WIFI 802.11b/g/n/AC. 2.4Ghz+5.0Ghz |
| Power | 5.0V/2.0A |
| USB Port | 16pin Type C |
| Battery | 3.7V/7000MAH |
| BT version | 4.0/5.0 |
![]()
![]()
![]()
![]()