Products
Contact Us
Contact Now
18.5‑Inch L‑Shaped Desktop Advertising Player, suitable for hotels, supermarkets, catering stores and other places.
| MOQ: | Request Quote |
Detail Information
Brand Name:
KINSTONE
Model Number:
KS-LA18501JSA
Tech Specs:
HDMI In
Description:
HDMI 2.0*2
Product Description
18.5‑Inch L‑Shaped Desktop Advertising Player
Ultra‑high brightness for semi‑outdoor use without black screen issues. Easy operation and management with remote content release via mobile APP or PC control. Compatible with Android/X86 motherboards internally. Adopts OD10 backlight for an overall slimmer profile.
Key Benefits:
- Enhanced Resolution: 18.5” 1920*1080 Screen.
- Brightness: ≥250cd/m2.
- Dual‑system: Android10.
- Touch Module: G+G.
Application Scenarios:
Suitable for hotels, supermarkets, catering stores and other places.
Product Attributes
FOB Unit: Piece
Product MOQ: Request Quote
FOB Price: 0
Packaging & Delivery: Contact Us
Technical Specifications
| Tech Specs | Description |
|---|---|
| Main Screen | 18.5 inch |
| Screen Resolution | 1920*1080 |
| Brightness | ≥250cd/m2 |
| CPU | A133 Cortex-A53 1.6 GHz |
| Dual Operating System | Android10 |
| Memory | DDR 2GB |
| Storage | 16GB |
| WIFI | WiFi 802.11b/g/n/ac (extra charge) 2.4 |
| Bluetooth | BT 4.2 |
| I/O Port | USB*2, Audio Jack, TF*1, DC IN, RJ45 |
| Material | Metal |