Products
Contact Us
Contact Now
Manufacturer Customized 43 Inch Digital Signage Information Display Video Screen Lcd Interactive Touch Self Service Kiosk
| MOQ: | Request Quote |
Detail Information
Brand Name:
KINSTONE
Model Number:
KS-HT43-K
Tech Specs:
HDMI In
Description:
HDMI 2.0*2
Product Description
43‑Inch Horizontal Digital Signage Series
Ultra‑high brightness for semi‑outdoor use without black screen issues. Easy operation and management with remote content release via mobile APP or PC control. Compatible with Android/X86 motherboards internally. Adopts OD10 backlight for an overall slimmer profile.
Key Benefits:
- Interactive Touch: Enables user-friendly navigation and control.
- Self-Service Kiosk: Reduces staff workload with automated service.
- Customized Manufacturer: Tailored solutions for specific business needs.
- 55-Inch Display: Spacious screen for clear visibility in parking areas.
Target Industries & Applications:
Suitable for displaying real‑time parking information or mall map query information, etc.
Product Attributes
FOB Unit: Piece
Product MOQ: Request Quote
FOB Price: 0
Packaging & Delivery: Contact Us
Technical Specifications
| Tech Specs | Description |
|---|---|
| Main Screen | 55" ( 32" /43" /65" Optional ). |
| Screen Resolution | 1920*1080 |
| Brightness | 350~500cd/m2 |
| CPU | X86 13/15/17 Gen 2th-11th |
| Dual Operating System | Windows X86/Android7.1/9.0/11.0 |
| Memory | DDR 4/8GB DDR 1/2/4GB |
| Storage | 128/256/512GB 8/16/32GB |
| WIFI | WiFi 802.11b/g/n/ac (extra charge) 2.4G |
| Bluetooth | BT 5.0 |
| I/O Port | USB Type/HDMI/Audio Jack/TF/DC IN/SIM/RJ45 |
| Power | AC/110-240V |
![]()
![]()
![]()