Products
Contact Us
Contact Now
43‑Inch Dual‑System Suspended Digital Signage Display, Commercial Suspended LCD Advertising Screen & Monitor
| MOQ: | Request Quote |
Detail Information
Brand Name:
KINSTONE
Model Number:
KS-HA43HHB
Tech Specs:
HDMI In
Description:
HDMI 2.0*2
Product Description
43‑Inch Suspended Digital Signage Display
Ultra‑high brightness for semi‑outdoor use without black screen issues. Easy operation and management with remote content release via mobile APP or PC control. Compatible with Android/X86 motherboards internally. Adopts OD10 backlight for an overall slimmer profile.
Key Benefits:
- Enhanced Resolution: 43” 1920*1080 Screen ( 55" Optional ), Single‑screen or dual‑screen options available..
- Brightness: A≤350cd/m2;B≤700cd/m2.
- Dual‑system: Internally compatible with Android/X86 motherboards.
- Installation Solution: Suspended mounting.
Target Industries & Applications:
Commercial Suspended LCD Advertising Display Screen & Advertising Monitor.
Product Attributes
FOB Unit: Piece
Product MOQ: Request Quote
FOB Price: 0
Packaging & Delivery: Contact Us
Technical Specifications
| Tech Specs | Description |
|---|---|
| Main Screen | 43" ( 55" Optional ) |
| Screen Resolution | 1920*1080 |
| Brightness | A≤350cd/m2;B≤700cd/m2 |
| CPU | A527, Octa-core chip, maximum frequency is 1.8GHz |
| Operating System | Android13.0 |
| Memory | DDR 2GB |
| Storage | 16GB |
| WIFI | WiFi 802.11b/g/n/ac (extra charge) 2.4/5G |
| Bluetooth | BT 5.0 |
| I/O Port | USB Type, HDMI, Audio Jack, TF, DC IN, SIM, RJ45 |
| Size | 1245*135*698mm |
![]()
![]()
![]()