32‑Inch Wall‑Mounted Digital Signage Display, Commercial Wall‑Mount LCD Advertising Screen & Monitor
| MOQ: | Request Quote |
32‑Inch Wall‑Mounted Digital Signage Display
Ultra‑thin bezel design with a four‑sided bezel width of only 7.9mm, delivering an all‑round upgraded premium experience. It supports both landscape and portrait mounting options. Easy to operate and manage, featuring remote content distribution via mobile APP and PC control. Compatible with brightness solutions of 1000 nits and above; high‑brightness performance enables semi‑outdoor use without black screen issues.
Key Benefits:
- Enhanced Resolution: 32” 1920*1080 Screen ( 43" 50" 55" Optional ).
- Brightness: ≥1000cd/m2.
- Ultra‑narrow Bezel Design: Bezel only 7.9mm.
- Installation Solution: Supports landscape and portrait wall‑mount installation..
Target Industries & Applications:
Business Screen Wall Mounted LCD Ad Display Screen Advertising Monitor
Product Attributes
Technical Specifications
| Tech Specs | Description |
|---|---|
| Main Screen | 32" ( 43" 50" 55" Optional ) |
| Screen Resolution | 1920*1080 |
| Brightness | ≥1000cd/m2 |
| CPU | Hi3751V352F, Quad-core,1.0GHz |
| Operating System | Android 9.0 |
| Memory | DDR 1GB |
| Storage | 8GB |
| WIFI | WiFi 802.11b/g/n/ac (extra charge) 2.4G |
| Bluetooth | BT 4.2 |
| I/O Port | USB*2, HDMI IN, DC IN,RJ45 |
| Size/Packaging | 855*165*575mm, 9.5KG, Metal |
![]()
![]()
![]()