Products
Contact Us
Contact Now
75‑Inch Vertical High‑Brightness Advertising Player (Capacitive‑Touch Compatible), Commercial Outdoor LCD Advertising Screen & Monitor
| MOQ: | Request Quote |
Detail Information
Brand Name:
KINSTONE
Model Number:
KS-VA75GC
Tech Specs:
HDMI In
Description:
HDMI 2.0*2
Product Description
75‑Inch Vertical High‑Brightness Advertising Player
Ultra‑high brightness for semi‑outdoor use without black screen issues. Easy operation and management with remote content release via mobile APP or PC control. Compatible with Android/X86 motherboards internally. Adopts OD10 backlight for an overall slimmer profile.
Key Benefits:
- Enhanced Resolution: 75” 1920*1080FHD/3840*2160UHD (32"/ 43" / 49"/ 55" Optional).
- Brightness: 350~500cd/m2, Suitable for semi‑outdoor use with no black screen issues.
- OS Version: Android7.1/11/13/14.
- Customization: Touch screen and non‑touch screen options are available for the display.
Target Industries & Applications:
Commercial Vertical LCD Advertising Display Screen & Advertising Monitor
Product Attributes
FOB Unit: Piece
Product MOQ: Request Quote
FOB Price: 0
Packaging & Delivery: Contact Us
Technical Specifications
| Tech Specs | Description |
|---|---|
| Main Screen | 75 inch |
| Screen Resolution | 1920*1080FHD/3840*2160UHD |
| Brightness | 350~500cd/m2 |
| CPU | RK3288/3566/3568/3576/3588/3399;A40/133/527; T972/982 |
| Dual Operating System | Android14, Windows |
| Memory | DDR 2GB |
| Storage | 16GB |
| WIFI | WiFi 802.11b/g/n/ac (extra charge) 2.4G/2.4+5G |
| Bluetooth | BT 4.2/5.0/5.2 |
| I/O Port | USB Type/HDMI/Audio Jack/TF/DC IN/SIM/RJ45 |
| Size | 2015*400*1050mm |
![]()
![]()
![]()