Products
Contact Us
Contact Now
15.6" IPS Display Self-ordering Kiosk with 10-Point Capacitive Touch and 802.11 b/g/n 2.4Ghz WIFI for Self-Service Cashier Terminal
Detail Information
Brand Name:
KINSTONE
Model Number:
KS-CR156D
Tech Specs:
WIFI
Description:
802.11 B/g/n 2.4Ghz
Highlight:
15.6" IPS display Self-ordering kiosk
,10-point capacitive touch Self-service cashier terminal
,802.11 b/g/n 2.4Ghz WIFI Dual screen tabletop machine
Product Description
15.6" Kiosk Dual Screen Tabletop Machine
15.6" Self-Service Cashier Terminal
Modern solution for streamlined financial transactions. This 15.6" self-service cashier terminal is designed to meet the demands of modern financial payment methods. It offers a stylish and efficient solution for businesses looking to improve customer experience and streamline transactions.
Key Benefits
- Supports self-scanning code payment
- Features a 15.6" 1920*1080 FHD IPS display
- Integrated 80MM paper size printer
- Equipped with 10-point capacitive touch
- Stylish design suitable for hot market applications
Target Industries: Retail, Hospitality, Banking, and other self-service environments.
Technical Specifications
| Specification | Description |
|---|---|
| Scanner | Support |
| CPU | RK3288/ RK3566/ RK3568/RK3399/RK3588/MTK/Qualcomm @1.8Ghz~2.4Ghz |
| I/O PORT | USB 2.0*2, TYPE C*1, Audio Jack*1, RJ45*1, HDMI*1, (Optional) |
| Printing | Support (paper size 80MM) |
| LCD | 15.6" 1920*1080 FHD IPS |
| Memory | 2GB/4GB/6GB |
| Storage | 8GB/32GB/64GB/128GB |
| Touch Panel | Capacitive 10 points touch |
| WiFi | 802.11 b/g/n 2.4Ghz |
Product Images