Rugged Tablet
This rugged tablet offers 360° protection for demanding environments. It's built to withstand harsh conditions while providing reliable performance.
Key Benefits:
- 360° Protection
- 18W Fast Charging
- IP68, IP69K, and MIL-STD-810H Certified
- 1440*720HD+IPS Display
Target Industries: Construction, Field Service, Public Safety, Manufacturing.
Applications: Data Collection, Inspections, Asset Management, Communication.
Product Attributes
Technical Specifications
| Tech Specs | Description |
|---|---|
| OS version | Android 14 |
| Processor | MTK MT8788 |
| LCD Display | 1440*720 FHD |
| ROM | DDR 2GB/3GB/4GB/6GB/8GB |
| Rom(storage) | 32GB/64GB/128GB/258GB/512GBï¼Optionalï¼ |
| Camera | 16MP Front Camera/5M micro/0.3M Bokeh Camera |
| Wi-Fi | WIFI 802.11(a/b/g/n/ac) |
| Three prevention | IP68&IP69K&MIL-STD-810H |
| Dimension | H*W*T:213.0mm*128.8mm*14.0mm |
| Battery | 7650mAh,18W fast charge |
| other | NFC/Gravity/GPS/Light/ Distance |