UMD 133TC-L UMD 133TC-L Android 12 Tablet 13.3, 8GB RAM 128GB ROM Tablet, 4G LTE Unlocked, Octa-Core, 8+13MP Camera, 10000mAh, 2560*1600, BT 5.0, 2.4+5G WiFi, GPS
13.3" Android 12 Tablet
Experience the latest in tablet technology with our powerful and versatile 13.3" Android 12 Tablet. Designed for both work and play, this tablet offers a seamless user experience, long-lasting battery life, and stunning visuals.
Stay connected on the go with dual SIM support for LTE connectivity. Capture memories with dual cameras and enjoy immersive entertainment on the vibrant FHD display.
Key Benefits:
- Latest Android 12 OS: Enjoy the newest features and enhanced security.
- Long-lasting 10000mAh Battery: Power through your day without worrying about recharging.
- Powerful Octa-Core Processor: Experience smooth performance for gaming and multitasking.
- Stunning 13.3" FHD Display: Immerse yourself in vibrant visuals with a wide viewing angle.
- Dual SIM LTE Connectivity: Stay connected wherever you go.
Ideal for:
- Business Professionals
- Students
- Families
- Home Entertainment
Product Attributes
Technical Specifications
| Tech specs | Description |
|---|---|
| OS version | Android 12.0 |
| Processor | MT8788 Octa Core A53 2.0GHz |
| LCD Display | 2560*1600 / 1080*1920 IPS FHD |
| RAM | 2G/3G/4G/8GB |
| Rom(storage) | 16G/32G/64G/128G |
| Camera | 5.0MP +8.0MP / 8.0MP +13.0MP |
| Wi-Fi | IEEE 802.11 a/b/g/n/ac+Bluetooth |
| Power adapter | 5.0V/2.0A |
| USB port | Type C |
| SD card | TF*1(Max*256GB) |
| Battery | 3.7V/10000mAh |
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()