Kinstone 12.95 inch Tablet PC 10000mA 4G LTE Octa-core Incell FHD BOE LCD 6GB/ 8GB/ 10GB/+ 64GB/128GB/256GB
| Price: | 0.00 |
Kinstone 12.95 inch Tablet PC
Experience unparalleled productivity and entertainment with the Kinstone 12.95 inch Tablet PC. Featuring a stunning FHD display, a powerful processor, and a long-lasting battery, this tablet is designed for both demanding professional tasks and immersive leisure activities. Its flagship design and artistic craftsmanship make it a stylish companion for any user.
- 10000mAh Long-lasting Battery
- Dual Cameras: Front 5MP FF, Rear 13MP AF
- 12.95 inch 1200*1920 FHD Capacitive 10-point Touch Display
- Flagship Design with Artistic Craftsmanship
Ideal for: Office Business, Leisure, Entertainment, and more.
Product Attributes
Technical Specifications
| Tech Specs | Description |
|---|---|
| OS Version | Android 14 |
| Processor | Spreadtrum T616 Dual-core A75 |
| LCD Display | 12.95 inch 1200*1920 FHD |
| RAM | DDR 2GB/3GB/4GB/6GB/8GB/10GB/12GB |
| Storage | 64GB/128GB/256GB Optional |
| Camera | 5.0 MP /13.0 MP AF |
| Wi-Fi | 2.4G/5G(802.11 a/b/g/n/ac)+BT5.0 |
| Power Adapter | 5V/2A (support PD protocol 9V2A non-standard) |
| USB Port | TYPE-C |
| Battery | 10000mA /3.8V |
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()