Kinstone 12 inch Tablet PC 8000-10000mA 4G LTE Octa-core Incell FHD BOE LCD 6GB/ 8GB/ 10GB/+ 64GB/128GB/256GB
Kinstone 12 inch Tablet PC
Experience unparalleled performance and design with the Kinstone 12 inch Tablet PC. Featuring a stunning 12-inch HD display, a powerful processor, and a long-lasting battery, this tablet is engineered for both productivity and entertainment. Its flagship design and artistic craftsmanship make it a perfect companion for professionals and creatives alike.
- 8000-10000mAh Long-lasting Battery
- Dual Cameras: Front 2MP FF, Rear 8MP AF
- 12-inch 1280*1840 HD Capacitive 10-point Touch Display
- Flagship Design with Artistic Craftsmanship
Product Details
Technical Specifications
| Tech Specs | Description |
|---|---|
| Processor | MT8786 |
| LCD Display | 1280*1840 HD |
| RAM | 2GB/3GB/4GB/6GB/8GB/10GB/12GB DDR |
| Storage | 64GB/128GB/256GB Optional |
| Camera | Front 2MP FF, Rear 8MP AF |
| Wi-Fi | 802.11 a/b/g/n/ac 2.4G/5G + BT5.0 |
| Power Adapter | 5V/2A |
| USB Port | TYPE-C |
| Battery | 8000-10000mAh |