Products
Contact Us
Contact Now
Detail Information
Brand Name:
KINSTONE
Model Number:
00440
Tech Specs:
Color
Description:
Space Grey/ Silver/Black
Product Description
High-Performance Android Tablet
Experience the latest in mobile technology with our powerful and elegantly designed Android tablet.
- Latest Android 14 OS for a seamless user experience.
- Robust 7500mAh battery for extended usage.
- Versatile dual-camera system (13MP Rear, 5MP Front).
- Stunning 10.1" IPS FHD display with 178° viewing angles.
Ideal for:
- Office Business
- Leisure
- Entertainment
- Productivity
Key Attributes
FOB Unit piece
MOQ 0
FOB Price $0.00
Packaging & Delivery N/A
Technical Specifications
| Tech Specs | Description |
|---|---|
| OS Version | Android 14 |
| Processor | Quad-core T310/ T606 / MT8768 / MT8788/ MT8183 (Optional) |
| LCD Display | 1920*1080 IPS FHD |
| RAM | 2GB/3GB/4GB/6GB |
| Storage | 32GB/64GB/128GB |
| Camera | 2MP Front + 5MP Rear |
| Wi-Fi | 802.11 A/C 5G + BT4.2 / 5.0 |
| Power Adapter | 5V/2.0A |
| USB Port | TYPE-C |
| Battery | 3.7V/7500MAH (Optional) |
| Color Options | Space Grey / Silver / Black |