Kinstone 12.4 inch Tablet PC 8000-10000mA 4G LTE Octa-core Incell FHD BOE LCD 6GB/ 8GB/ 10GB/+ 64GB/128GB/256GB
| MOQ: | unknown |
Kinstone 10.95 inch Tablet PC
Experience the perfect blend of performance and style with the Kinstone 10.95 inch Tablet PC. Designed for both professional and personal use, this tablet offers a seamless user experience and exceptional value.
Key Benefits:
- Long-lasting 8000mA Battery
- High-Resolution Dual Cameras (5MP Front, 13MP Rear)
- Crisp 1200*1920FHD Display with 10-Point Touch
- Flagship Design and Artistic Craftsmanship
- Ideal for Office, Business, Leisure, and Entertainment
Target Industries & Applications: Business professionals, students, creative artists, and anyone seeking a versatile and reliable tablet for everyday use.
Product Attributes
Technical Specifications
| Tech Specs | Description |
|---|---|
| OS version | Android 14 |
| Processor | T620+UMB9230S Dual-core A75 |
| LCD Display | 10.95 inch 1200*1920FHD |
| ROM | DDR 2GB/3GB/4GB/6GB/8GB/10GB/12GB |
| Rom(storage) | 64GB/128GB/256GB Optional |
| Camera | 5.0 MP /13.0 MP AF |
| Wi-Fi | 802.11ï½ï¼b/g/n/ac 2.4G/5G +BT5.0 |
| Power | 5V 2A / 9V/2A |
| USB Port | TYPE-C |
| Battery | 3.8V/8000 |
| Color | Blue green dark blue black |