Products
Contact Us
Contact Now
Detail Information
Brand Name:
KINSTONE
Model Number:
NB-i156HC1
Tech Specs:
I/O PORT
Description:
DC3.5*1.4,Type-C DP, HDMI *1,USB*1,RJ45*1,USB3.0*1,USB3.0*1, 03.5mm Combo, 1*Micro SD
Product Description
Affordable & Durable Laptop
Ideal for budget-conscious users, frequent travelers, and educational/eco focused markets. Combines affordability with functional durability.
Key Benefits:
- Affordable price point for budget-conscious buyers
- Durable design for frequent travelers
- Suitable for educational institutions and eco-focused initiatives
- Functional and reliable performance
Product Attributes
FOB Unit
piece
FOB Price
0
Technical Specifications
| Tech Specs | Description |
|---|---|
| OS | Windows 10/ Windows 11/Linux |
| CPU | Intel® ADL-N/TWL N95/ N100/N150 Intel 12Gen/13Gen/i3/i5/i7/i9(optional) AMD 3200U/3500U/ 5400U/7430U(optional) |
| LCD | 14.1"/15.6" 16:9 1920*1080 |
| MEMORY | 4GB/8GB/12GB/16GB (Optional) |
| STORAGE | MAX 1TB (128GB/256GB/512GB optional) |
| CAMERA | 1MP/2MP |
| Wi-Fi | Support WiFi 802.11b/g/n/ac 2.4GHz/5.0GHz, BT4.2/5.1 |
| BATTERY | 11.55V 5000МАН |
| TOUCH | Not Supported |
| MATERIAL | A/B/C/D All plastic(14.1 optional A/D hardware, 15.6 optional A hardware |
| I/O PORT | DC3.5*1.4,Type-C DP, HDMI *1,USB*1,RJ45*1,USB3.0*1,USB3.0*1, 03.5mm Combo, 1*Micro SD |