43‑Inch Zero‑Distance Wall‑Mounted Digital Signage Display, Commercial Wall‑Mount LCD Advertising Screen & Monitor
| MOQ: | Request Quote |
43‑Inch Zero‑Distance Wall‑Mounted Digital Signage Display
Standard VESA wall‑mount holes, supporting both landscape and portrait mounting options. Zero‑distance wall‑mount, embedded hidden wall‑mount design,An all‑round upgraded premium experience. Four‑sided equal bezels with only 11.5mm width, hidden T‑shaped cable management slot, supporting brightness solutions of 500nit+. Built‑in high‑quality ultra‑thin speakers deliver immersive stereo sound output.
Key Benefits:
- Enhanced Resolution: 43” 3840*2160 4K Screen ( 55" 65" Optional ).
- Brightness: Supports 500nit+ brightness solution (compatible with 700nit+ brightness).
- Ultra‑narrow Bezel Design: Bezel only 11.5mm.
- Installation Solution: Supports landscape and portrait wall‑mount installation..
Target Industries & Applications:
Business Screen Wall Mounted LCD Ad Display Screen Advertising Monitor
Product Attributes
Technical Specifications
| Tech Specs | Description |
|---|---|
| Main Screen | 43" ( 55" 65" Optional ) |
| Screen Resolution | 3840*2160 |
| Brightness | 500cd/m2 (700cd/m2 Optional) |
| CPU | MT9679 Quad Cortex-A73,1.4GHZ-1.6GHZ |
| Operating System | Android14.0 |
| Memory | DDR 2GB/4GB |
| Storage | 32GB/64GB |
| WIFI | WiFi 802.11b/g/n/ac (extra charge) 2.4/5G |
| Bluetooth | BT 5.0 |
| I/O Port | USB3.0*2, HDMI IN*3, Audio Jack, Type-C, DC IN,SIM, RJ45 |
| Size/Packaging | 969.37x 559.05 x 28.5mm 12.6KG |
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()