Products
Contact Us
Contact Now
Kinstone 32 inch Smart Display with 4G LTE and 10-Point Capacitive Touch for Interactive Applications
| MOQ: | Unknown |
Detail Information
Brand Name:
KINSTONE
Model Number:
MS-320MDP
Tech Specs:
4G Lte
Description:
Support 4G Lte/ Wifi Only (optional)
Highlight:
32 inch Smart Display
,4G LTE Smart Display
,10-point capacitive touch Interactive Touch Screen
Product Description
Kinstone 32 inch Smart Display – Move the Screen at Will (New)
Kinstone Interactive Touch Screen
Experience high-quality visuals and interactive capabilities with the Kinstone touch screen. Available in 21.5", 23.8", 27", and 32" sizes, this interactive display enhances productivity and engagement across various applications.
Key Benefits
- High-Quality Picture Experience
- Responsive Touch Technology
- Flexible Stand Adjustment
- Optional Auto Focus 13MP Camera
Target Industries & Applications: Education, Healthcare, Corporate Training, Retail, and more.
Product Attributes
| FOB Unit | Piece |
| Product MOQ | Unknown |
| FOB Price | 0 |
| Packaging & Delivery | Unknown |
Technical Specifications
| CPU | MTK 6769 2*A75 2.0GHZ + 6*A55 1.8GHZ |
| GPU | Mali G57 MC1 2EE |
| Display Screen | 32" 1920*1080 IPS |
| RAM/Hard Disk | 8/128GB |
| Point of Touch | 10-point capacitive touch screen |
| Stand Type | Rotation: clockwise 90°, tilt: up 90°/down 20° |
| Wi-Fi | AC WIFI 802.11 a/b/g/n AC 2.4GHz + 5.0Ghz |
| Power Type | 14.4V 144Wh 10000mAh |
| USB Port | Type C upgrade, HDMI IN, USB, Single SIM card, Support OTG |
| Camera | Auto focus, 13MP (Optional) |
| 4G LTE | Support 4G LTE / WiFi only (optional) |
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()